Registre

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Documentare -TeG-

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin

Data de înscriere : 29/06/2010

MesajSubiect: Documentare -TeG-   Vin Feb 04, 2011 1:39 am

Pentru a doua oara consecutiv, clanul TeG va reprezenta Romania la World Cyber Games 2003, de aceasta data nu numai la concursul de Counter-Strike, ci si la WarCraft III, StarCraft si FIFA 2003. Pentru a afla cum a fost posibila o astfel de performanta, am stat de vorba cu toti membrii TeG care vor pleca in Coreea: Shamanu (StarCraft), Gica si Bugsy (FIFA 2003), EviscEratoR, OrLy si DreamBoy (WarCraft III) si PeRRy, DarkGhost, CreatuRe, FlopP si Gheros (Counter-Strike):

Assassin: 1. Cum ati ajuns in clanul The Elder Gods?

TeG-EviscEratoR: Ma numesc Popescu Sorin, 23 ani, Bucuresti si sunt team leader al sectiunii de Warcraft III. Am intrat in echipa TeG in primavara anului 2002 impreuna cu OrLy, formand initial sectiunea de Starcraft/Broodwar. Intre timp am trecut la Warcraft III cooptand dupa cateva luni inca trei noi membri: DreamBoy, Rushmeplz si Prodigy. De curand am invitat in echipa inca doi membri: MetalViper si Marshall. Am hotarat sa formam o echipa multigaming puternica care sa domine toate concursurile din tara noastra, ca apoi sa putem participa si la concursuri din Europa si din lume si, de ce nu, sa le si castigam Smile. Joc Warcraft III inca din perioada beta (ianuarie 2002), insa anul trecut m-am antrenat mai mult la Broodwar (in vederea calificarii la WCG) si astfel antrenamentul efectiv pentru Warcraft III a inceput acum 7-8 luni. Am jucat la un nivel ridicat (zic eu :]): Quake 1, Starcraft/BroodWar, Counter-Strike si in prezent joc numai Warcraft III.

TeG-PeRRy: Ma numesc Predut Mircea Valentin, am 18 ani si am inceput sa joc CS acum aproximativ 2 ani jumate cand am descoperit jocul in echipa Smile. Clanul TeG s-a infiintat in vara anului 2001 cu scopul de a fi cea mai buna echipa de CS din Romania. In legatura cu numele, tin minte ca ne-am certat vreo 3 zile si cand am auzit acest nume am stiut ca este cel mai potrivit. TeG este prima echipa profesionista de Counter-Strike din Romania si intotdeauna a incercat sa se mentina in top recrutand cei mai buni jucatori din Bucuresti.

TeG-FlopP: Ma numesc Hansa Alexandru Mihnea , 20 de ani , joc cu nickul FlopP si joc acest joc de 3 ani iar in clanul TeG joc de aproximativ 6 luni de zile.

TeG-OrLy: Clanul The Elder Gods a fost infiintat inainte ca eu si EviscEratoR sa fim invitati. In primul rand clanul a fost infiintat pentru sectiunea de Counter-Strike, dar pentru ca deja echipa de CS avea un renume in Romania, baietii s-au gandit sa infiinteze si echipa de Warcraft III, joc care abia aparuse si despre care se stia ca va ajunge in topul gamingului. Avand in vedere ca la acea vreme echipa TeG-Cs era cea mai titrata si puternica din tara au incercat sa aduca si la Warcraft III cei mai puternici jucatori si asa am ajus la TeG eu si EviscEratoR.

TeG-Bugsy: Ma numesc Cioti Nicolae, 25 de ani, din Constanta. Sunt jucator de Fifa 2003 si am fost selectat de clanul TeG in urma editiei din acest an a finalei preliminariilor nationale pentru World Cyber Games 2003, cand am reusit sa ma calific pentru World Cyber Games Coreea 2003. Am inceput sa joc Fifa in urma cu 3 ani, avand experienta de jucator profesionist si in realitate si de aceea m-a fascinat jocul de fotbal si pe PC.

TeG-Gheros: Numele meu este Ghezea Cristian Ionut si am 19 ani. Joc Counter-Strike de aproximativ 3 ani (de cand a aparut). Inainte am mai jucat Quake 2 timp de un an si jumatate... Am intrat in clanul TeG, deoarece era un clan pus bine la punct in Romania si eram prieten cu unii dintre ei...

TeG-Gica: Ma cheama Soare Marcian-Alin, am 18 ani si locuiesc in Vienna. Joc la TeG din anul 2002, si am ajuns la ei la WCG 2002. Joc Fifa de 5 ani, si profesionist de 2 ani si jumate.

TeG-DarkGhost: Ma numesc Lazar Adrian si am 18 ani si locuiesc in Bucuresti. Am inceput sa joc Counter-Strike in urma cu 2 ani jumatate dintr-un i-cafe. Dupa jumatate de an de jucat CS am fost invitat in clan.exe, cu care am reusit sa batem cea mai buna echipa din Romania la vremea aceea, si anume TeG. In perioada urmatoare am fost invitat sa ma alatur celor din TeG si am acceptat pentru ca baietii din TeG aveau conditii superioare fata de restul clanurilor din Romania, respectiv un apartament numai al lor cu calculatoare si internet oferite de sponsori.
Dupa o perioada frumoasa alaturi de Teg, am decis sa iau o pauza si datorita unor tensiuni existente in cadrul echipei la momentul acela. Dar nu am putut sa stau departe de CS si impreuna cu alti 2 fosti membrii TeG am format clanul magic-teamm ulterior cunoscut sub numele regent, fiind numele sponsorului nostru de atunci. Cu regent am cunoscut alte satisfactii printre care castigarea lanului oraganizat de PGL la Blunet. Dupa calificarile de la ESWC din mai 2003 si dupa rezultatul nostru mai slab, sponsorul a decis sa se retraga, iar eu si colegul meu din regent, CreatuRe am decis sa ne alaturam celor din TeG cu scopul declarat de a ne califica in Coreea lucru pe care l-am si reusit dupa luni de antrenamente.

TeG-CreatuRe: Numele meu este Jawich TaofiK si am 17 ani.

TeG-DreamBoy: Ma numesc Avram Eugen-Adrian, am 20 de ani si sunt din Bucuresti. Membru TeG la sectiunea de Warcraft III sunt de aproximativ un an.

TeG-Shamanu: Ma numesc Ciurescu George si sunt din Galati. Joc Starcraft:Broodwar .De ce am ales TeG? TeG m-a ales pe mine de fapt si am acceptat...

Assassin: 2. La ce competitii nationale si internationale ati participat in afara de World Cyber Games?

TeG-EviscEratoR: Ultimul eveniment LAN la care am participat au fost calificarile pentru ESWC Franta de la inceputul acestei veri. Am obtinut locul 4, dupa DreamBoy(#1), OrLy(#2) si Blow(#3). Acesta a fost primul concurs important de Warcraft III din Romania si a aratat nivelul interesului de care se bucura acest joc. De asemenea, am participat si la calificarile WCG 2002 la Broodwar unde nu am reusit sa ma iau locul 1 sau 2 (necesare plecarii in Coreea). In trecut am participat la marea majoritate a concursurilor de Quake 1 si Starcraft/Broodwar din Romania, cat si la prima editie a campionatului national de Counter-Strike (RCSL) din august 2001, unde am obtinut locul 2 cu echipa Leguminoase.

TeG-PeRRy: . Realizarile echipelor in care am fost jucator Smile:
- CERF 2001 1st place
- RCSL 1st place
- Brasov open challenge 1st place
- WCG 2002 Romania final [2002-09-14] 1st place
- Sibiu PGL LAN [2003-02-08] 2nd place
- Opal PGL LAN [2003-03-22] 6th place
- Blunet PGL Lan [2003-05-03] 2nd place
- FORTE PGL LAN [2003-05-30] 4th place
- WCG 2003 Romania [2003-08-31] 1st place

TeG-FlopP: Nu am participat niciodata la o competitie pe plan international, WCG 2003 Romania fiind prima experienta de acest gen.
Am luat parte la multe competitii nationale cum ar fi:
- PGL - Brasov locul 3 cu echipa dst
- PGL - Wired locul 2 cu echipa dst
- PGL - Coreea 2002 - romexpo locul 3 cu echipa dst
- PGL - Sibiu locul 1 cu echipa viper.eSports
- PGL - Opal locul 2 cu echipa viper.eSports
- PGL - Blunet locul 4 cu echipa viper.eSports
- PGL - Constanta - ESWC finals - locul 4 cu echipa TeG
- PGL - Coreea 2003 -romexpo locul 1 cu echipa TeG

TeG-OrLy: Am participat la diferite concursuri locale, dar cel mai important a fost preliminariile ESWC 2003, concurs la care am luat locul 2 si strangeri calduroase de mana, iar locul 1 s-a dus la finala care s-a tinut in capitala Frantei unde s-au acordat premii totale de 20000 de dolari.

TeG-Bugsy: In afara de preliminariile World Cyber Games nu am participat decat in competitii pe plan local in tara unde am avut rezultate foarte bune, iar preliminariile nationale pentru World Cyber Games 2003 a fost singura competitie majora la care am participat si de asemenea am obtinut locul 2 si calificarea pentru Coreea 2003. Atmosfera a fost una foarte tensionata, mai ales pentru mine fiind prima competitie majora din acest an. Din punctul de vedere al organizarii concursului totul a fost ok si nu au fost probleme.

TeG-Gheros: Inainte sa ajung in TeG am fost impreuna cu FlopP in cateva clanuri cu care am reusit sa ocupam locurile urmatoare:
- RCSL locul 2
- PGL Brasov locul 3
- PGL seazon 1 locul 1
- Cupa PGL1 locul 2
- PGl seazon 2 locul 2
- WCG 2002 locul 3
- PGL Sibiu locul 1
- PGL Opal locul 2
- PGL Blunet locul 4
- ESWC locul 4
- WCG2003 locul 1
Plus cateva concursuri in urma cu 2 ani impreuna cu echipa cc, dar aceste concursuri nu au fost oficiale sau organizate de PGL.

TeG-Gica: La WCG 2002. Am ajuns in primii 16, a fost o competitie foarte frumoasa cu mult success. Si mai am castigat multe Online Competition in Germania, dar au fost fara premii, "just for fun".

TeG-DarkGhost: Primul meu concurs national a fost organizat de PGL la Brasov in martie 2002, unde am participat impreuna cu echipa mea clan.exe si am obtinut locul 5. Am mai participat la PGL Sibiu la LAN-urile din Opal si Blunet alaturi de echipa regent si la toate sezoanele PGL castigand 2 dintre ele.

TeG-CreatuRe: Primul meu concurs important a avut loc la Sibiu, in februarie 2003, unde am participat cu echipa minim. Nu a fost un concurs foarte reusit pentru noi, dar am avut de invatat multe de acolo. Dupa acest concurs am intrat intr-o echipa nou formata, reGent , cu jucatori mai experimentati cu care am castigat sezonul 4 PGL. De asemenea am participat la Blunet Lan, unde am obtinut locul 1, precum si la calificarile pentru ESWC 2003, unde am iesit din concurs mai repede decat ne asteptam Smile
La toate aceste evenimente la care am participat atmosfera si organizarea au fost reusite. Dupa parerea mea, cu cat mai multe concursuri, cu atat mai bine.

TeG-DreamBoy: Am participat la multiple competitii de Quake 1, clasari mai notabile fiind locul 2 la concursul de 2-2 din club Uno si locul 3 la concursul din Nefertiti. Apoi locul 4 la concusrul de Warcraft 3 din Club Ema si primul loc la concursul de Warcraft 3 din Club Fantasia.
Am luat parte la calificarile de Warcraft 3 pentru ESWC 2002 ocupand locul intai, drept pentru care am luat parte la finala ESWC din Franta, unde nu am reusit sa trec de grupe, ocupand locul 3 in grupa in urma locurilor 1 si 5 din intreg turneul (cea mai grea grupa Razz).

TeG-Shamanu: Am participat si la WCG 2002 si la diferite concursuri locale. Premiile au fost cateva sute de dolari, dar satisfactia cea mai mare a fost WCG-ul, si acum tot WCG & ECG sunt cele mai mari provocari. Atmosfera la WCG a fost super, Coreea de Sud fiind tara cyber games.

Assassin: 3. Ce parere aveti despre nivelul competitional din Romania?

TeG-EviscEratoR: In Romania lipsesc concursurile locale de Warcraft III/Fifa/BroodWar care ar trebui organizate/sponsorizate de inter-cafe-uri, site-uri, reviste, firme importatoare de jocuri, accesorii si componente de calculator sau, pe scurt, de cei care profita din vanzarea si exploatarea jocurilor. PGL a organizat in mai un concurs de Warcraft III ce a desemnat reprezentantul la ESWC Franta si cate un concurs de Warcraft III, BroodWar si Fifa in luna august ce au desemnat 6 reprezentanti pentru WCG Coreea 2003. Singurul concurs in afara de cele enumerate mai sus a fost de BroodWar si a fost organizat de un i-cafe (imi scapa momentan numele) si a avut un premiu de 100$. La Counter-Strike situatia este mult mai buna avand in vedere ca in cursul acestui an au fost organizate deja 3 evenimente LAN (Blunet, Opal si Sibiu), fiecare cu premii de aproximativ 1500$.
Un lucru bun in Romania este ca, datorita PGL, trimitem reprezentanti la ESWC si WCG, iar un lucru mai putin bun este ca, in afara acestor calificari, nu exista alte concursuri. Toate tarile din Europa, chiar si vecinii nostri bulgari au mult mai multe concursuri decat noi, insa noi nu avem probleme cu preliminariile WCG, cum este cazul Suediei (o adevarat forta in gamingul mondial) sau, mai nou, al Belgiei.

TeG-PeRRy: Nivelul competitional in Romania este reprezentat de cateva echipe de top care sunt concentrate in doua orase: Bucuresti si Constanta unde se impart premiile de la majoritatea concursurilor... Acest lucru este posibil din cauza conditiilor de antrenament care difera de la o echipa la alta, Romania fiind cred ca singura tara in care 99% dintre clanuri joaca din cafe-uri sau LAN-uri special amenajate pe Internet
Comparativ cu alte tari suntem cam la nivel mediu ca echipe dar individual parerea mea este ca mult mai mare Smile.

TeG-FlopP: Nivelul Counter-Strike-ului in Romania este putin mai scazut decat in afara din cauza lipsei de sponsori. In tara la ora actuala sunt 3 4 echipe maxim care pot sa faca fata echipelor din afara.

TeG-OrLy: Fiind un joc de strategie si fiind destul de pretentios din punctul de vedere al cerintelor necesare pentru ca jocul sa ruleze in conditii optime pe un calculator, precum si nevoia de o conexiune foarte buna la Internet fac din Warcraft III un joc greu de practicat in Romania de unde rezulta si nivelul competional scazut.

TeG-Bugsy: Ce pot sa spun, intre orase exista si va exista intodeauna o rivalitate, dar pot sa spun ca cei care domina in acest moment sunt cei din Bucuresti fara nici o urma de indoiala . Din cate stiu eu, de vreo doi ani sunt pe primele locuri la mai toate competitiile care au avut loc pe plan national.

TeG-Gheros: Nivelul CS-ului din Romania este mai scazut ca cel din afara, din cauza lipsei de sponsori si conditii... singura competitie care a mai marit nivelul CS-ului la noi este PGL.

TeG-Gica: Nivelul nu este foarte mare, pentru ca in Romania nu exista conexiuni bune la Internet sa poti sa antrenezi cu Germanii si alte tari. O sa mai dureze un timp pana o sa existe mai multi jucatori buni in Fifa 2003 in Romania.

TeG-DarkGhost: Nivelul in Romania este destul de bun avand in vedere posibilitatile financiare si conexiunea slaba la internet... Lupta se da intre Bucuresti si Constanta, dar au inceput sa se ridice si alte orase (Brasov,Ploiesti,Buzau etc.)
Pe plan international cele mai bune clanuri sunt in tarile nordice, mai ales in Suedia, deoarece au cea mai buna si mai ieftina conexiune la internet - fibra optica la 256 este la fel de ieftina ca un Connex Cent:).

TeG-CreatuRe: Pana acum, din cate se vede, Counter-Strike-ul in Romania este dominat de Bucuresti si Constanta. Pana in prezent, nici o echipa din alt oras nu a reusit sa castige vreun concurs! Cat despre diferenta dintre noi romanii si alte tari, eu zic ca mai avem de muncit.

TeG-DreamBoy: La capitolul Warcraft 3 pot sa spun ca Bucurestiul este clar pe primul loc, urmat de Buzau si Pitesti. Romania ocupa un loc fruntas in lume, ocupand top 6 la ultimul "Nations Cup" organizat de clanbase.

TeG-Shamanu: Diferentza intre orase e clara, cel putin intre Capitala si provincie. Puteti sa vedetzi locatia jucatorilor si veti vedea ca majoritatea sunt din Bucuresti si asta pentru ca doar aici se investeste in asa ceva... Diferenta dintre Romania shi alte tari pe plan internatzional e ca diferenta dintre Capitala si provincie, deoarece nu se investeshte prea mult. Insa in ultimul timp s-au facut progrese, asa ca eu cred ca anul asta o sa avem macar pe cineva acolo sus in topuri Smile

Assassin: 4. Cum vi s-a parut editia din acest an a finalei preliminariilor nationale pentru World Cyber Games 2003?

TeG-EviscEratoR: Mie mi-a placut. Locul ales a fost ca si anul trecut Romexpo. Organizatorii au impartit spatiul inchiriat in mai multe camere, separand publicul spectator de concurenti pentru a asigura acestora din urma conditii ideale pentru concentrare. Nici specatorii nu au fost uitati, ei putand urmarii jocurile pe niste proiectoare uriase cu o sonorizare excelenta. Chiar daca au intervenit niste probleme la calculatoarele ce rulau Warcraft III (o scadere notabila a performantei datorita unei setari de joc eronate), am reusit sa descoperim problema impreuna cu organizatorii Smile si sa trecem rapid mai departe. Adversarii nostri ne-au oferit niste meciuri memorabile, iar lupta pentru calificare a fost grea atat pentru mine cat si pentru coechipierii mei. Meciul cu uG-BillyB0y a fost cel mai important: era 1-1 la jocuri, castigatorul jocului decisiv intra in primii 3 si mergea in Coreea. Amandoi am facut diverse greseli din cauza presiunii, dar o greseala finala a lui l-a costat infrangerea. M-a impresionat numarul mare de spectatori si interesul acestora pentru meciurile de Counter-Strike. Concurentii au fost fair-play, organizatorii si toata lumea prezenta au fost de treaba, iar nivelul competitiei a fost ridicat.

TeG-PeRRy: Calificarile WCG 2003 au fost organizate de PGL pentru a 2-a oara si au reusit, avand mai multa experienta, sa faca cel mai frumos concurs de pana acum in Romania ... cu peste 1000 de spectatori prezenti la finala, plus totodata si primul concurs de Counter-Strike feminin Smile.

TeG-FlopP: Editia din acest an a finalei preliminariilor nationale pentru World Cyber Games 2003 s-a desfasurat foarte bine, organizarea a fost perfecta, neexistand probleme. Adversarii nu ne-au pus probleme deoarece am venit foarte bine pregatiti la acest concurs.

TeG-OrLy: Organizarea a fost foarte buna, iar premiile au fost foarte bune, avand in vedere ca in tari ca Danemarca au constat doar in deplasarile spre Coreea de Sud.

TeG-Bugsy: Fiind primul mare concurs al meu, ma asteptam sa dau de adeversari foarte puternici care aveau in vizor calificarea pentru World Cyber Games 2003. Nu a fost deloc usor, imi pare rau ca nu am participat si anul trecut, ar fi fost o provocare si as fi fost mult mai motivat pentru acest an.

TeG-Gheros: Bineinteles mult mai reusita ca anul trecut, nivelul competitional a fost mult mai ridicat.

TeG-Gica: Acest an a fost foarte frumos, pentru ca organizarea a fost perfecta (BIG THX to Silviu, Andrei, Colonelu, Strato, Wired etc.). Si atmosfera a fost placuta. De probleme nu pot sa zic ca am avut, pentru ca m-am antrenat foarte mult!

TeG-DarkGhost: Dupa parerea mea a fost cel mai reusit concurs de pana acum si din punctrul de vedere al organizarii, cat si prin prisma faptului ca am castigat fara mari probleme.

TeG-CreatuRe: Editia din acest an a finalei preliminariilor nationale pentru World Cyber Games 2003 mi s-a parut cel mai bun lucru din Romania care a fost facut vreodata pentru Counte-Strike. Organizarea a fost perfecta, iar atmosfera a fost de-a dreptul fantastica. Cred ca nivelul competitional de anul asta e mai ridicat decat cel de anul trecut.

TeG-DreamBoy: Organizarea a fost foarte buna, fiind doar cateva mici probleme cu reteaua in prima zi (vorbesc de capitolul Warcraft 3).

Assassin: 5. Va asteptati sa reprezentati pentru a doua oara Romania la World Cyber Games?

TeG-PeRRy: Sincer sa fiu, eram nesigur din cauza ca era primul concurs in formula noua si am supraestimat ceea ce a fost un lucru bun deoarece am jucat foarte concentrati Smile.

TeG-FlopP: Eu nu am facut parte din componenta echipei de anul trecut, dar oricum ma asteptam sa castigam deoarece am muncit foarte mult pentru aceasta calificare.

TeG-Bugsy: Pentru mine este prima oara si sunt foarte fericit sa reprezint Romania la World Cyber Games 2003.

TeG-Gica: Da, pentru ca m-am antrenat foarte mult si sunt in top 15 in Europa.

Assassin: 6. Care este secretul acestei reusite?

TeG-EviscEratoR: In ultimele 3 luni ne-am antrenat aproape zilnic, in medie 4 ore pe zi de joc efectiv. Insa timpul petrecut in fata calculatorului este mai mare de atat, pentru ca nu se pot gasi oponenti unul dupa altul si este nevoie de pauze intre cateva jocuri. Eu cred ca am reusit sa ne calificam toti trei (eu, OrLy si DreamBoy) pentru ca ne-am antrenat cel mai mult si cel mai bine. Avem toate conditiile necesare unui antrenament corect. Impreuna cu mebrii echipei de la Counter-Strike am inchiriat acum un an jumatate un apartament unde ne efectuam antrenamentele. Suntem sponsorizati de RDS cu o conexiune foarte buna de internet si 4 calculatoare si de Viper Computers cu inca 4 calculatoare. Eu si OrLy jucam numai din apartamentul echipei noastre, iar DreamBoy de acasa, dar si de la noi. Acest lucru conteaza mult pentru ca jucand impreuna elaboram mai bine strategiile si ne putem imbunatati jocul mai repede observandu-ne unul altuia greselile. Conexiunea conteaza si ea foarte mult pentru ca putem sa ne antrenam cu orice jucator din Europa/Rusia si chiar SUA.
Insa antrenamentul la o alta locatie decat acasa are si dezavantaje: timp pierdut pe drum (eu fac aproape o ora de acasa pana la sala de antrenament), bani cheltuiti pe chiria, energia electrica si intretinerea salii, dar si pe mancare pentru zilele in care ne petrecem mai mult timp ca de obicei la sala. Dar ma gandesc ca daca nu aveam acest hobby poate aveam altul... si de aici alta sursa de a pierde vremea si de a cheltui banii mai mult sau mai putin aiurea. Cel mai notabil sacrificiu de vara asta a fost ca nu am trecut deloc pe la mare Smile... dar din fericire voi vizita Franta si Coreea si acestea sunt cele mai mari satisfactii deocamdata.

TeG-PeRRy: Secretul victoriei este reprezentat de efortul echipei de a ne antrena cat mai mult posibil, in medie de 8 ore pe zi cu 3 saptamani inainte de LAN si nu in ultimul rand de ajutorul dat de sponsorili RDS, www.linkmania.ro, si Viper Computers, www.viper.ro.

TeG-FlopP: Nu as putea zice ca este un secret. dar oricum ne-am antrenat aproximativ 12 ore pe zi numai cu echipe din afara. Suntem sponsorizati de Viper Computers si de RDS .

TeG-OrLy: Reusita ca in orice domeniu de activitate, fie cat de simplu, nu se realizeaza decat cu munca perseverenta si noroc. Noi am avut toate condittile pe care le doream pentru antrenamente, asa ca nu ne a mai ramans decat sa muncim si sa speram.

TeG-Bugsy: Totul depinde de cata pasiune pui in in ceea ce faci si, fireste, multa munca. Este nevoie de multa concentrare si creierul este foarte solicitat, trebuie mult antrenament ca sa te obisnuiesti, oboseala joaca un rol important in ceea ce facem. Sponsorii sunt foarte greu de gasit in acest domeniu, eu unul nu am avut pina acum, totul a fost pe cheltuiala mea: deplasari, concursuri etc.etc. In mod sigur trebuie sa faci sacrificii ca sa ai performante in acest domeniu, viata personala este afectata, dar daca esti hotarat sa faci ceva, merita sa faci aceste sacrficii. Satisfactiile sunt pe masura... atmosfera dinaintea si din timpul concursului este unica, ceea ce traiesti in acele momente nu poate fi descris in cuvinte.

TeG-Gheros: Antrenamentul, munca si motivatia Smile.

TeG-Gica: Mult antrenament si iar antrenament, pana la perfectiune. Eu ma antrenez cam 3 ore pe zi, dar nu uit de real life. In acest an eu am bacu, si am si niste prietene care vor si putina jucarie Razz. In rest, eu fac Tae Kwon Do si ma uit la televizor Wink

TeG-DarkGhost: In primul rand, multe ore de antrenament, multe nopti pierdute si foarta multa seriozitate... De asemenea conteaza si ca suntem foarte buni prieteni si ne intelegem foarte bine, asa ca putem sa ne distram si sa muncim in acelasi timp.

TeG-CreatuRe: Nu este neaparat un secret, noi am muncit foarte mult pentruasta, am renuntat la multe in perioada de dinaintea finalei si am castigat. Deci pana la urma totul se bazeaza pe munca si seriozitate.

TeG-DreamBoy: Foarte multe ore online in joc si in afara lui, pur si simplu de placere, vizionare de replayuri, discutii cu prietenii, singura etapa cand antrenamentul este intens fiind inainte de concursurile mari, cand placerea ocupa un plan secundar in favoarea dorintei de performanta. Speram sa gasim un sponsor pentru deplasari in afara la multiplele competitii organizate in Europa si in lume.
Viata sociala este pe planul secund. Nu are rost sa neg, jocurile sunt un drog care iti ocupa o foarte mare parte a timpului. Am avut 8 restante, dar din fericire am reusit sa le iau pe toate Smile
Nu am o norma de antrenament, doua ore de joc intense fiind arhisuficiente daca am oponenti buni si sunt in forma, in caz contrar ajungandu-se cateodata la o zi/noapte. intreaga Smile.

TeG-Shamanu: Antrenamentul este esential si trebuie sa-ti placa ceea ce faci si sa ai si ceva talent. Cu sponsorii mai greu, dar nu e rau Smile. Sacrificii nu prea... multi joaca computer games, numai ca noi o facem mai bine si avem si avantaje Smile, si satisfactiile sunt destul de mari mai ales in momente ca acestea cand WCG 2003 e foarte aproape...

Assassin: 7. Este mai bun TeG din vara lui 2003 fata de acum un an?

TeG-EviscEratoR: Acum un an echipa TeG era formata din 5 oameni la divizia de Counter-Strike, 2 la Broodwar/Warcraft, 2 la Quake 3. Daca anul trecut am reusit sa castigam majoritatea locurilor pentru WCG 2002, acum echipa Romaniei va fi reprezentata exclusiv de membri TeG. Acest lucru a fost posibil in primul rand datorita dorintei noastre de a castiga. Da, TeG de anul acesta este mai buna decat cea de anul trecut si incercam in continuare sa fim si mai buni. In primul rand pentru frumusetea competitiei si in al doilea rand pentru eventualele premii Smile

TeG-PeRRy: TeG-ul actual este mai bun deoarece avem jucatori mult mai tineri si nivelul CS-ului din Romania a crescut foarte mult comparativ cu anul trecut.

TeG-Bugsy: La acesta intrebare nu pot sa raspund sigur ca sunt nou in TeG dar am vazut ceva demo-uri si cred ca au progresat fata de anul trecut.

TeG-Gica: Two words: TeG rulzzzzzzzzzzzzzz!

TeG-DreamBoy: In mod sigur la capitolul strategie TeG-ul este mult mai puternic decat anul trecut, putand afirma ca este liderul clar in romania si chiar o eticheta pentru aceasta.

TeG-Shamanu: Hell yea! Smile

Assassin: 8. Va fi Romania pe locuri mai fruntase la World Cyber Games 2003?

TeG-EviscEratoR: Daca vom juca la 100% din potentialul nostru si vom lasa emotiile deoparte, avem sanse reale sa intram in top 8 la fiecare din jocurile din competitie. Top 8 inseamna premii in bani, deloc neglijabile, iar obtinerea de medalii va insemna imens pentru promovarea imaginii Romaniei si a gamingului de la noi. Parerea mea este ca reprezentam o forta cel putin la Counter-strike si Warcraft III unde in ultimul timp am obtinut rezultate foarte bune in meciurile cu cele mai bune echipe si jucatori din lume. Va fi foarte greu sa jucam la maximul din potential pentru ca la un LAN e greu sa joci ca acasa daca nu ai experienta deplasarilor, iar la WCG o sa fie jucatori mai experimentati ca noi in acest sens. Adevarata pregatire pentru WCG abia acum incepe. Colegii nostri de la Counter-Strike vor reveni la programul strict impus de "antrenorul" Cez Smile iar DreamBoy va reincepe antrenamentele alaturi de noi la sala. Vom lua locuri fruntase numai daca ne vom antrena cum trebuie iar eu promit ca echioa de Warcraft III va face acest lucru.

TeG-FlopP: Ne asteptam sa obtinem un loc mult mai bun decat anul trecut, deoarece ne antrenam foarte mult si a crescut cu mult mai mult nivelul CS-ului in Romania.

TeG-OrLy: Cu toate ca nivelul competitional este ridicat, se poate spera ca echipa de Warcraft III va ajunge destul de departe.

TeG-Gheros: Bineinteles ca noi ne dorim sa luam locuri mult mai bune ca anul trecut.

TeG-Gica: Da Wink

TeG-DarkGhost: Noi speram sa ne clasam mai sus ca anul trecut si vizam primele 8 locuri, cele care iau bani:)

TeG-CreatuRe: Eu va promit ca da, suntem increzatori in fortele noastre si speram sa ajungem cat mai sus!

TeG-DreamBoy: Da.

TeG-Shamanu: Hmmmm... si alte tari cred ca au echipe mai bune, tinand cont ca toata lumea face progrese, dar eu chiar cred ca vom face o figura frumoasa, I'll do my best anyway Smile.

Assassin: 9. Se putea obtine mai mult la World Cyber Games 2002?

TeG-PeRRy: Se putea parerea mea o clasare in primii 8, dar cred ca tot evenimentul si tot ce era acolo a fost prea coplesitor emotional si am jucat foarte emotionati Smile

TeG-Bugsy: Nu am participat anul trecut.

TeG-Gica: Mi-a lipsit norocul impotriva celui mai bun coreean. Daca il bateam picam cu un jucator foarte slab, dar am pierdut cu 2:3 Sad.

TeG-Shamanu: Cred ca se putea obtzine rezultate mai bune, mereu e loc de mai bine, dar am fost tratatzi ok si nu au fost probleme de organizare or something...

Assassin: 10. In incheiere, ne puteti dezvalui ce planuri de viitor aveti pentru 2004?

TeG-EviscEratoR: 10. Legat de echipa: pana in 2004 sper sa obtinem o sponsorizare (sau mai multe :]) pentru deplasarile la evenimentele LAN din Europa. Vom incerca acest lucru pe doua cai: sa jucam cat mai bine pana atunci pentru a ne face remarcati si totodata sa luam legatura cu toti ce interesati de un contract reciproc avantajos.
Dupa ce ma voi intoarce din Coreea voi trece la add-onul The Frozen Throne si voi participa la toate concursurile on-line si daca pot si la LAN-uri gen CPL. Apoi evident voi incerca sa ma calific la WCG 2004, care se pare ca va avea loc in San Francisco Smile si la ESWC 2004.
Le multumesc sponsorilor nostri RDS-Linkmania si Viper Computers carora le datoram in mare parte calificarea!

TeG-PeRRy: Speram sa atragem cati mai multi sponsori interesati de lumea gamingului in Romania prin prestatiile noastre in concursurile internationale si astfel romanii de pretutindeni sa aiba conditii foarte bune de joc.

TeG-FlopP: Totul depinde de performantele pe care o sa le avem Smile

TeG-OrLy: Planuri de viitor: sa termin facultatea (ultimul an), iar daca gamingul in Romania se va dezvolta continuu voi reveni in postura de gamer profesionist si voi incerca sa ma calific la urmatoarea editie WCG care, din cate stiu eu, se va tine in SUA.

TeG-Bugsy: Inainte sa vina 2004 ma antrenez ptr World Cyber Games Coreea2003 unde sper sa vin cu un rezultat bun. Indiferent de rezultat eu o sa ma antrenez in continuare si sper ca pe viitor sa reusesc sa aduc rezultate bune shi sa nu dezamagesc .Pasiunea mea pentru fotbal nu o sa dispara niciodata.

TeG-Gheros: Planurile mele de viitor sunt un loc bun la WCG 2003, iar apoi sa plecam la un CPL Smile.

TeG-Gica: TeG -> Top 10 in World!!!!!!!

TeG-DarkGhost: Dupa ce ne vom intoarce din Coreea de Sud si in functie de rezultatele obtinute acolo vom discuta si despre planuri de viitor.

TeG-CreatuRe: Sa castigam absolut TOT ! Wink

TeG-DreamBoy: Dupa terminarea WCG 2003 voi continua sa joc The Frozen Throne, add-onul pentru Warcraft care in mod cert va avea o viata foarte lunga. Cu un antrenament adecvat astept performante cat mai ridicate in 2004.

TeG-Shamanu: Well... I don't really know yet... Am sa vad dupa WCG, eu fiind intr-o situatie mai speciala, deoarece Starcraft moare si nu cred ca va mai fi la anul...

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rzg-team.hitforum.ro

Documentare -TeG-
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Tactics \ Movies Cstrike-
Mergi direct la: